Hakkımızda

1999 yılında kaliteli ve verimliliği yüksek ürünler sunabilmek ve ülke istihdamına ve ekonomisine katkı sağlamak amacı ile kurulan YEŞİLOĞLU PLASTİK, 2001 yılında PVC Basınçlı Temiz Su Boru ve Ekleme Parçaları ile Polietilen (PE) Basınçlı İçme Suyu Boruları imalatına başlamıştır. Büyükşehir Belediyeleri, Belediyeler, İl Özel İdareleri, Karayolları, DSİ, TOKİ, İller Bankası, Sulama Birlikleri gibi Çeşitli Kamu Kuruluşları ve bu kurumlara taahhüt işi yapan firmalar ile çalışmaktadır. 

2002 yılında seralarda kullanılmak üzere özel olarak tasarlanmış sera saksıları üretimine başlamış ve halen Türkiye'de birçok seranın taleplerine cevap vermektedir. 

Alt yapı sektörünün ihtiyaçları doğrultusunda sürekli olarak ürün kapasitesini artırmış ve 2007 yılında ürün yelpazesine atık su iletiminde, kanalizasyon şebekelerinde ve karayolu menfezlerinde kullanılan Çift Cidarlı HDPE Esaslı Koruge Boruları eklemiştir. Çeşitli kamu kuruluşları ve bu kurumlara taahhüt işi yapan firmalar ile çalışmaktadır. 

YEŞİLOĞLU PLASTİK, TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi belgesine sahip olup bu esas ile çalışmaktadır. Üretimlerimiz, ilgili TSE standartlarına uygun olarak yapılmakta olup, ürünlerimiz TSE belgelidir.